(Nejen) do Německa na zkušenou

 Dne 4. února 2015 navštívila naši školu slečna Tereza z projektu Do Německa na zkušenou. Dozvěděli jsme se od ní například, co Vám v Německu přinesou k pití, objednáte-li si „Diesel“ a proč se Mallorce říká 17. spolková země:). Hlavně ale přišla studenty čtvrtých, třetích a druhých ročníků informovat o aktuálních studijních a pracovních příležitostech, které se jim v zahraničí nabízejí.

Láká Vás prázdninové dobrodružství v podobě workcampů v nejrůznějších koutech světa? A co několikaměsíční až roční stáž v rámci Evropské dobrovolné služby? Či přímo zahraniční vysokoškolské studium? Jak jsme se dozvěděli, Německo je v tomto ohledu velmi otevřenou a štědrou zemí, která ráda uvítá mladé lidi a nabízí jim řadu možností, jak nasbírat dnes tak cenné zahraniční zkušenosti. Pro více informací se v případě zájmu neváhejte obrátit na vyučující.

A o jaké zážitky že Vás pobyt v zahraničí zcela jistě obohatí? V závěru prezentace řadu příkladů pohotově zformulovali sami studenti!

 Mgr. Martina Vykouková