Německý právník

Dne 29. listopadu 2016 jsme v rámci hodiny německého jazyka měli přednášku s německým absolventem právnické fakulty Johanesem Schaadt-Wambachem. Přednáška se orientovala na vysokoškolské studium v Německu, konkrétně na právnické fakultě.
Bylo to velice zajímavé, ač se spousta věcí a zvyklostí nelišila od systému v České republice. Především bylo fajn poslechnout si někoho, kdo práva donedávna studoval a mohl nám na vše říci svůj názor. Jak jeho samotného škola bavila, jestli je toto zaměření složité a nakonec jakou práci vykonává nyní. Kromě studia jsme se bavili i o kulturních rozdílech mezi Německem a Českem a o tom, jak se mu líbilo, když jeden semestr studoval i v Praze.
Vždy po nějakém úseku a po pár otázkách jsme si překládali, co jsme se právě dozvěděli a zda jsme rozuměli správně. Další skvělou zkušeností pro nás bylo i to, že jsme slyšeli rodilou němčinu z oblasti nám dosti vzdálené. Pro nás jsou takové hodiny velice příjemným zpestřením a těšíme se na další setkání.

Alžběta Dyková, 2. A