Podzimní prázdniny ve Velké Británii

Výlet ve dnech 26. – 30. října 2019 za poznáním památek Londýna, Canterbury i jihozápadního přímoří – hradu v Doveru i Brightonu probíhal za dobré nálady při nezvykle slunečném počasí a byl plný nezapomenutelných zážitků jak z navštívených míst, tak i z přívětivých přijetí v hostitelských rodinách, kde si studenti v praxi procvičili svou znalost angličtiny. Z jejich vzpomínek uvádíme:
Srovnání londýnské dopravy s tou pražskou je celkem obtížné, počítaje s tím, že Londýn je bezmála stejně velký jako celá naše republika. Doprava po Londýně je velmi hektická, obzvláště metrem, čítajícím dvacet dva linek a nespočet stanic. Nástupiště jsou stísněná a úzká, vlaky nízké a většinou přecpané k prasknutí. Na druhé straně musím pochválit elegantní design a rychlost přepravy s krátkou čekací dobou.
Hrad Dover se nachází ve velkém areálu, kde byla mimo jiné také nemocnice pro vojáky za druhé světové války. Díky zvukovým a světelným efektům v expozici jsme si dokázali živě představit, jak to tu ve skutečnosti za války probíhalo.
Canterbury má atmosféru pravého anglického městečka, kde si za chladného dne můžete zajít do příjemné cukrárny, zahřát se skvělou britskou čokoládu a přitom sledovat, jak ty uličky, v pozadí s canterburskou katedrálou, žijí svým životem.
Při vstupu do katedrály v Canterbury se nám zatajil dech. Nad námi se tyčily vysoké klenuté oblouky, zdobené všelijakými ornamenty, navozujícími přímo božskou atmosféru. Nikdo nemluvil, aby nenarušil klid toho posvátného místa, který tu panoval. Jakoby se všichni uzavřeli sami v sobě a rozjímali nad nekonečnem, obklopujícím toto místo.

Anna Borůvková, Veronika Menoušková a za studenty 1. až 3. ročníků Matěj Kulhánek, Valentina Massa, Natálie Černá a Katka Ištvániková