Praktický jazykový pobyt na Maltě pro studenty 3. ročníku

Společně se studenty 3. ročníků jsme se vypravili na praktický jazykový pobyt na Maltu do jazykové školy BELS v St. Paul’s Bay s pobytem v hostitelských rodinách. Škola nám připravila lekce s rodilým mluvčím a brazilským studentem kriminálního práva, studenti byli rozděleni do skupin dle úrovní (B2, C1). Mezi témata 20hodinového kurzu patřil například politický systém, trestné činy nebo právo, lekce byly doplněny o zábavné aktivity orientované na slovní zásobu, výslovnost, gramatické celky a konverzaci. Škola nám zařídila také VIP návštěvu maltského parlamentu, studenti se seznámili s jeho fungováním, politickým systémem, historií budovy i Malty jako takové.
Se studenty jsme také ve volném čase navštívili ostrov Gozo, kde jsme se podívali na ikonickou pláž Dwejra, která se objevila například ve Hře o trůny, město Victoria s nádhernou bazilikou a citadelou, dále jsme se podívali do Mdiny a jejího předměstí (Rabat) a do hlavního města Valletty. Navštívili jsme také národní maltské akvárium, solné pláně s rozmanitým ptactvem, památník J. F. Kennedyho a v neposlední řadě pláže Golden Bay a Għadira ve vesnici Mellieħa. Na závěr jsme vyrazili do kina.
Studenti si pobyt náležitě užili, využili rozmanitých aktivit a zábavy, na maximum se snažili pracovat v hodinách, procvičili si anglický jazyk a naučili se novou slovní zásobu a pojmy z odborného jazyka.
Z recenzí studentů:
„Vyučování bylo velmi interaktivní, přínosné a zábavné. Pobyt nám pomohl rozšířit jazykové a kulturní obzory. Celkově byl zájezd nejen užitečný, ale i odpočinkový.“