Praxe na ostrově Malta

Ve dnech 12. – 19. května 2018 jsme se zúčastnili jazykového kurzu angličtiny na ostrově Malta. Kurz byl zaměřen zejména na obchodní angličtinu a státní správu a naučili jsme se mnoho užitečných slovíček a frází. Navíc jsme bydleli v hostitelských rodinách, takže jsme angličtinu museli využívat i mimo školu. Odpoledne jsme se pak účastnili různých přednášek a exkurzí.
Absolvovali jsme odbornou exkurzi na maltské ministerstvo financí, kde jsme pokládali otázky zaměřené na maltskou ekonomiku, přednášky o možnostech studia a práce na Maltě nebo zajímavou přednášku o zahraniční politice od profesora Pirotty z University of Malta.
Měli jsme samozřejmě také možnost si krásný ostrov prohlédnout; proplétali jsme se starobylými uličkami města Mdina, kde jsme ochutnali tradiční maltské pastizzi, a navštívili jsme hlavní město Valettu, kde jsme zhlédli v 5D kině krátký film o maltské historii a částečně jsme si ji díky speciálním efektům zažili na vlastní kůži. Pro mě osobně ale nejkrásnějším zážitkem zůstává výlet do rybářské vesničky Marsaxlokk, kde jsme viděli venkovní mši a na místních trzích si koupili spoustu upomínek na tento krásný zájezd na Maltu.
Až se bude kurz na Maltě opakovat, rozhodně neváhejte a jeďte! Procvičíte si angličtinu a poznáte nová místa, ale hlavně poznáte nové přátele a užijete si spoustu zábavy. Stojí to za to!

Lucie Přenosilová, 3. B