Projekt 5 minut naděje

Trénink záchrany života

V průběhu měsíce října probíhaly na naší škole v rámci „Projektu 5 minut naděje“ kurzy první pomoci ve všech prvních ročnících. Celkem bylo proškoleno 130 žáků. Výuku zajišťovaly zdravotnické záchranářky z pražské záchranné služby, s bohatou lektorskou praxí. Paní Jana Poštová a Barbora Prášilová zprostředkovaly žákům své zážitky z praxe a srozumitelným způsobem jim vysvětlily moderní principy laické resuscitace. Pod jejich vedením si žáci prakticky vyzkoušeli přímou srdeční masáž na figurínách a naučili se pracovat s defibrilátorem.

O významu a užitečnosti „Projektu 5 minut naděje“ svědčí ohlasy našich  žáků:

Odnesl jsem si sebevědomí, které je v dané chvíli velice potřeba. Praxe se bude hodit.

Dvořák

Myslím, že teď bych resuscitaci zvládla lépe, než před přednáškou. Bylo to podané zajímavě.

Nikola

Jsme rádi, že jsme se mohly dozvědět nové informace a prakticky si je vyzkoušet. Lektorky byly velmi milé a výklad byl srozumitelný a lehce pochopitelný.

Adéla Kopecká, Tereza Krtilová, Olena Chorna

5 minut naděje mě oslovil už jen svým názvem a obsahem nezklamal. Projekt se mi líbil, že to bylo interaktivní.

Celkově hodnotím kurz pozitivně a myslím si, že něco podobného by se mělo konat na všech školách. Člověk nikdy neví, jakých situací se stane svědkem a kdy bude potřeba jeho vlastní pomoc.

Tereza Mattaneli 1. A

Přednáška byla velice zajímavá a poučná, opravdu se mi líbila, určitě by to měl každý zažít a vědět, jak má resuscitovat.

Adam 1. C

Líbil se mi projev, že jsme se do toho zapojili, že nám pouštěli nahrávky hovorů.

Kristýna

Moc se mi tato přednáška líbila, obě přednášející vše vykládali jasně. Líbilo se mi, jak reagovali na naše dotazy. Přednáška byla zajímavá a užitečná a lidi na dispečinku velice obdivuji.

Samuel 1. C

Dozvěděl sem se odpověď na 3 otázky a 3 odpovědi: jak resuscitovat, proč resuscitovat, kdy resuscitovat. Naučil jsem se základy resuscitace.

Maksym Fiduk

Líbilo se mi to. Lektorky nám to velice hezky podaly. Také bylo fajn, že nás naučily pracovat s defibrilátorem a vyzkoušeli jsme si 1. pomoc na figuríně dospělého i miminka.

Salavcova 1. D