Projekt Prevence šikany

Studenti naší školy se v rámci projektu „Prevence šikany a násilí mezi dětmi a mladistvými“ v rámci výuky TV v říjnu 2014 zúčastnili přednášky s praktickou ukázkou sebeobrany bojového umění WingTsun.

V hodinách tělesné výchovy, se postupně všechny třídy, prostřednictvím kvalifikovaných lektorů  seznámili se základními principy fyzické a psychické sebeobrany.

Získali poučení o základech preventivního chování a účinné taktice bleskové sebeobrany. Zájemcům byly nabídnuty kurzy v podobě kontinuální výuky sebeobrany. Součástí tohoto projektu je i nabídka bezplatného poradenství a konzultace na téma šikana a násilí, v návaznosti na psychologa. Kvalita výuky a celého projektu je garantována světovou organizací pro bojová umění EWTO. V Praze pracuje pod záštitou Občanského sdružení Prevence šikany a násilí.

Chceme vyjádřit poděkování lektorům, kteří pod vedením Mgr. Romana Lázeňského poutavou formou učili žáky, jak se chovat a zvládat nebezpečné situace, se kterými se můžou někdy potkat. Děkujeme za důležitý impulz: „Sebevědomí se můžeme naučit. Každý z nás má odpovědnost za vlastní bezpečí“.

Vyučující TV
Mgr. Gabriela Kolářová
Mgr. Petr Brychta
Mgr. Štěpán Kočí
Mgr. Miroslav Včelař