Stanice přírodovědců

Ve čtvrtek 24. listopadu navštívila třída 2.A Stanici přírodovědců Domu dětí a mládeže v Praze 5 na Smíchově. Strávila tam v doprovodu Mgr. Kolářové a průvodce, který podal obsáhlý výklad, zajímavou hodinu.
Je to malá zoologická zahrada uprostřed Prahy. Hned u vchodu najdeme klokany, o kus dál jsou poníci, kozy, ptáci a želvy. Je zde expozice českých obojživelníků a plazů, tropické terárium a v něm lze spatřit krokodýla nilského, kajmany trpasličí, želvy pardálí, anakondu velkou a celou řadu dalších plazů. Můžeme si zde prohlédnout ve více než 60 akváriích expozici sladkovodních ryb a obojživelníků. Také expozice s převážně exotickými živočichy jako jsou klokani rudokrcí, lama, emu hnědý nás velmi zaujala.
Výukový program byl zaměřen na poznávání živočišných druhů a obohatil naše vědomosti z biologie.

Jakub Poříz, Dominik Jón