Studentské prezidentské volby

Ve středu 17. 1. 2018 se naše škola již tradičně zapojila do Studentských voleb. Tentokrát se jednalo o druhé kolo Studentských prezidentských voleb, ve kterém studenti vybírali ze dvou kandidátů, kteří postoupili do druhého kola v reálných volbách.
Ve volební komisi zasedli studenti třídy 3. B – Barbora Vokurková (předsedkyně volební komise), Nicolas Hembal, Kristýna Umlaufová a Jaroslav Havel. Garanty voleb byla Mgr. Iva Škorpová a Mgr. Yveta Halešová.
Na naší škole se voleb zúčastnili žáci třetích ročníků a třída 2. C. Pan Jiří Drahoš získal 90 hlasů, pan Miloš Zeman 28 hlasů.
Do Studentských prezidentských voleb se zapojilo 298 škol, odevzdáno bylo 38 557 platných hlasovacích lístků. S jasnou převahou u studentů zvítězil ve všech krajích prezidentský kandidát Jiří Drahoš, který získal 75, 86 % hlasů, Miloš Zeman obdržel 24, 14 % hlasů.
Máme za to, že tzv. „volby nanečisto“ mají význam pro utváření občanské odpovědnosti středoškoláků a že jim budoucnost naší země i v dalších letech jejich občanského života nebude lhostejná.

Mgr. Yvetta Halešová