Technologická gramotnost

Dne 6. března 2024 se naše třída 2. A zúčastnila přednášky s názvem Technologická gramotnost. Přednášejícím byl student Elektrotechnické fakulty ČVUT. Obsahem přednášky byla témata, která hýbou společností jako Elektromobilita nebo Umělá inteligence. Rovněž jsme měli možnost ověřit si své znalosti v oblasti Kyberbezpečnosti, abychom nenaletěli případným hackerům. Na závěr jsme se seznámili s pojmy jako 5G síť nebo síť IoT. Přednáška byla poučná, dozvěděli jsme se spoustu nových informací a přesně víme, jak se zachovat, když nám v mailu přistane podezřelý odkaz.

Natálie Malínská, 2. A

Dne 8. března 2024 se studenti třídy 2. B  zúčastnili přednášky na téma Technologické gramotnosti. V prezentaci byly velmi zajímavé informace ohledně ekologie, elektromobility,  umělé inteligence a spoustu dalších.

Anna Petelíková, 2. B