Tematická exkurze – Stanice přírodovědců

V průběhu měsíce listopadu navštívily třídy 1. C, 2. A, a 1. D v rámci výuky biologie a ekologie stanici přírodovědců, patřící pod Dům dětí a mládeže na Praze 5.

Exkurze probíhala v podobě komentované prohlídky, kterou vedli odborníci na přírodovědu a ekologii. Studenti si prohlédli exteriér zahrady s mnoha zajímavými rostlinami a živočichy. Podívali se do tropického skleníku, dozvěděli se zajímavosti ze života ryb a obojživelníků, které mohli pozorovat v akváriích. Terárium jim nabídlo exkluzivní podívanou do světa hadů, krokodýlů a ještěrů. Výklad probíhal zajímavou a poutavou formou, přiměřenou věku a vědomostem studentů. Studenti si tak mohli zopakovat určování a zařazování rostlinných a živočišných druhů, jejich vzájemné vztahy a ekologické souvislosti. Exkurze trvala 2 vyučovací hodiny a zanechala ve studentech pěkný dojem a mnoho nových poznatků.

Mgr. Gabriela Kolářová