Výstava Medy Mládkové

Dne 8. září 2014, přesně na den 95. narozenin Medy Mládkové, jsme se byli podívat na výstavu v Sovových mlýnech, která byla právě ku příležitosti této významné události otevřena pro veřejnost zdarma. Měli jsme příležitost zhlédnout středoevropské moderní umění a hlavně díla Františka Kupky, Otto Gutfreunda, Jiřího Koláře, Vladimíra Kopeckého a pohádkový svět Zdeňka Smetany. Celá výstava je opravdu obsáhlá, konkrétně sbírka děl Františka Kupky patří k nejucelenějším svého druhu na světě.

Muzeum Kampa nám ukázalo, že moderní umění se dá vyjádřit mnoho způsoby a vždy je něčím zajímavé. A jako třešničku na závěr jsme měli tu čest vidět samu mecenášku umění Medu Mládkovou, která velice ochotně rozdávala autogramy a také pana Karla Gotta, který byl na akci sice soukromě, ale stejně nás, při prosbě o společnou fotografii, neodmítl a ještě byl jako správný gentleman neuvěřitelně milý a ochotný. Celé odpoledne jsme tedy zakončili i jedním malým splněným snem. Děkujeme.

 Alexandra Plačková, 3. A