Vzdělávací program Hurá, chyba v galerii DOX

V rámci dnů neformálního vzdělávání navštívila třída 2. B galerii DOX. Zde se v rámci interaktivního programu žáci dozvěděli, čím vším jsou ovlivňovány naše schopnosti, seznámili se s pojmem mindset.

Vzdělávací program byl založen na metodice Heroic Imagination Project profesora Philipa Zimbarda, ta hledá odpověď na otázku, jakým způsobem je možné změnit nastavení lidské mysli, které jsme dosud měli z velké části za vrozené.

Žáci měli možnost prostřednictvím různých aktivit objevit, v jakých oblastech mají nastavení mysli fixní a kdy mohou využít růstový princip myšlení, ten ovlivňuje nejrůznější oblasti našeho života od logického uvažování, přes sociální dovednosti až po umělecké tvoření.

Program neprobíhal na jednom místě, ale například ve vzducholodi Gulliver. Po skončení mohli žáci zhlédnout aktuální výstavy v galerii.

Mgr. Olga Šramelová