ZÁJEZD DO NEW YORKU

O jarních prázdninách jsme navštívili New York. Prošli jsme snad celé město, viděli jsme Sochu Svobody, dali si originální newyorský Nathan’s Hot Dog, byli jsme v noci na Empire State Building, viděli jsme první newyorský mrakodrap Žehličku, projeli se metrem, někteří z nás se skoro ztratili na Times Square. Viděli jsme známá filmová místa, někteří z nás dokonce byli na hokeji v Madison Square Garden nebo na muzikálu na Brodwayi.
Zažili jsme sníh a oslavu Valentýna, zatančili jsme si na pláži i na nádraží Grand Central.
Pro nás všechny to byl skvělý zážitek, moc děkujeme paní profesorce Šípové.

Lucie dos Santosová da Silva, 4. A

V únoru jsme se zúčastnili poznávacího zájezdu do Spojených států, konkrétně do města New York. Náš hotel se nacházel v části Queens, pouze pár stanic od Manhattanu. Během našeho zájezdu jsme stihli navštívit spoustu míst, např. Empire State Building, který jsme měli možnost vidět v podvečer a po setmění, Brooklyn Bridge nebo Times Square, kde jsme se přesvědčili o tom, že New York nikdy nespí. Bylo by opravdu těžké určit, které místo bylo to nejhezčí. New York je specifický jak ulicemi a architekturou, tak celkově svou osobitou kulturou. Po celý náš pobyt jsme měli nádherné počasí, až na jeden den, kdy nám sněžilo. Ale i za to jsme byli rádi, jelikož jsme měli jedinečnou možnost vidět zasněžené ulice New Yorku.
Všichni jsme zájezd hodnotili jako velmi vydařený a za všechny zážitky a skvěle prožité jarní prázdniny děkujeme naší paní profesorce Mgr. Šípové.

Ivana Nevrklová a Tereza Cónová, 4. A

V letošním roce jsme se o jarních prázdninách vydali s paní profesorkou Šípovou na výlet do New Yorku. I přes dlouhou cestu, která vedla přes Londýn, jsme si ho pořádně užili a navštívili spoustu známých míst.
Hned první den po příjezdu jsme se byli podívat na Empire State Building, kde jsme měli možnost vidět město za tmy. Další úžasný zážitek byl, když jsme v neděli ráno navštívili kostel, kde jsme slyšeli zpívat typický černošský gospel. Opravdu nádherná byla Socha svobody, na kterou jsme se mohli podívat bohužel jen zvenku. Dále jsme navštívili čtyři zajímavá muzea, spoustu kostelů, Brooklyn Bridge, Times Square, také proslulý Central Park a mnoho dalších. Poslední den jsme jeli na Coney Island, kde se nachází zábavní park, který sice byl zavřený, ale nám to nevadilo, protože nám to vynahradil pohled na krásný Atlantský oceán.
Za zážitky moc děkujeme naší paní profesorce Šípové.

Dominika Neumanová a Adéla Vošahlíková, 4. A