Vánoční charitativní akce a exkurze v Klokánku

V úterý 19. prosince 2017 třída 3. D navštívila v rámci charitativní akce dětské zařízení  Klokánek v Láskově ulici v Praze 4.
Do vánoční sbírky hraček, knih, her a kosmetických potřeb se zapojila celá škola včetně učitelského sboru. V průběhu čtrnácti dnů se ve třídě shromáždilo velké množství dárků pro děti z Klokánku.
Díky velkorysosti všech zúčastněných si sebrané množství dárků vyžádalo odvoz tranzitem, který si zajistili sami studenti 3. D.
V Klokánku nás mile přijali a pro všechny dárky se našlo místo pod nazdobeným stromečkem ve společenské místnosti.
Tato charitativní akce byla spojená s odbornou exkurzí, kterou nás provedla sociální pracovnice. Třída měla možnost prohlédnout si celé zařízení včetně ubytování dětí a vidět  jejich způsob života s tetami a strýci, kteří jim nahrazují rodiče.
I když byla tato akce asi jen střípkem pomoci dětem v těžké životní situaci, věříme, že jsme přispěli k radosti všech dětí u jejich společného vánočního stromečku.

Ing. Jaroslava Bartoňová
Mgr. Gabriela Kolářová