Charity Awarding Ceremony

Dne 10. května 2017 jsem se zúčastnila slavnostního předávání grantů na Velvyslanectví Rumunska v Morzinském paláci v Praze 1. Nejprve jsem byla, jako ostatní spolužáci z naší školy, prodávat květinky na podporu Ligy proti rakovině. Poté jsme měli sraz kolem deváté hodiny s paní profesorkou Šípovou. Pomáhali jsme zde jako dobrovolníci pracující pro organizaci Diplomatic Spouses Association (DSA).
Tato organizace pořádá každoročně Mezinárodní vánoční festival v hotelu Hilton, kde jsem také pomáhala. Vybrané peníze z tohoto veletrhu se poté rozdělují mezi různé nadace a peníze jdou na opravdu dobrou věc. Tyto peníze, respektive šeky, se slavnostně předávaly na Rumunském velvyslanectví za přítomnosti prezidentky DSA paní Barbary Blaznik Marc, sponzorů, zástupců obdarovaných nadací a některých velvyslanců. Byla zde dokonce i zástupkyně z Kanceláře Prezidenta republiky.
Náplní naší práce bylo vítání hostů a jejich odškrtávání ze seznamu, čímž jsme zároveň kontrolovali, zda jsou pozvaní. Po příchodu všech hostů jsme také měli možnost se na samotné předávání šeků podívat a viděli jsme i nádherné prostory ambasády. Celkově se mi tato akce moc líbila a jsem ráda, že jsem mohla pomoci.

Denisa Kniplová 2.A