Iberoamerika – Sto roků přátelství

Ve středu 25. dubna jsme pomáhali organizovat konferenci s názvem „Iberoamerika – Sto roků přátelství“, která se konala v pražském Černínském paláci. Konference se zúčastnili významní hosté nejen z řad velvyslanců, ale také například Luis Almagro, generální tajemník Organizace amerických států či Jafeth Cabrera Franco, viceprezident Guatemaly.
Konference se skládala z několika částí. Po registraci účastníků, kterou jsme měli na starost, pronesl úvodní slovo státní tajemník MZV ČR Miloslav Stašek. Následovaly politické přednášky rozdělené do dvou panelů, kde hovořili představitelé významných mezinárodních organizací ze Španělska, Chile a Guatemaly.
Po politickém bloku byl připraven oběd a degustace portugalských vín, které doprovázelo hudební vystoupení peruánských muzikantů.
Poté následovaly ekonomické přednášky ředitelů významných světových společností a organizací z Peru, České republiky či Mexika a profesoři Univerzity Karlovy a Katolické univerzity v Lisabonu.
Moderátory přednášek byli Martin Tlapa, náměstek ministra MZV, Vít Korselt, ředitel Odboru amerických států na MZV ČR a Marek Svoboda, ředitel Odboru ekonomické diplomacie na MZV ČR.
V rámci konference proběhla v Černínském paláci také výstava fotografií Vojtěcha Vlka s názvem „České stopy v Argentině “.
Na závěr přišla na řadu degustace argentinských vín a vystoupení folklórního argentinského tanečního souboru. Pomoc na této mezinárodní konferenci pro nás byla velkým zážitkem a cennou zkušeností.

Šimon Pěnička, Petr Vondrák, Denisa Kniplová, Anna Marie Hoffmann 3. A