Jazyková učebna Robotel SmartClass+

Děkujeme Magistrátu hlavního města Prahy za poskytnutí finanční podpory k realizaci projektu jazykové učebny Robotel SmartClass+, kterou do naší školy dodala firma AV Media.

Vybavení učebny se skládá z 20 žákovských a jednoho učitelského PC, vizualizéru a interaktivní tabule SMART Board 885. Výhodou této tabule je, že je vybavená automatickým rozpoznáním prstu, popisovače a houbičky a automaticky jim přiřazuje režimy – ovládání pro prst, psaní pro popisovač a mazání pro houbičku. Pro mazání lze použít také dlaň nebo pěst ruky. Barva digitálního inkoustu se vybírá tlačítkem na poličce.
Dále je k dispozici SMART Výukový software, což je balíček programů – obsahuje SMART Notebook, SMART lab, SMART response 2 a SMART amp.
Systém využíváme především k poslechovým cvičením, nácviku výslovnosti, tvorbě rozhovorů apod. Vytváříme v programu také cvičení, která studentům umožňují individuální pracovní tempo a poskytují jim zpětnou vazbu jednotlivě. Obrovskou výhodou je, že každý student při výuce disponuje vlastním počítačem, využíváme je k individuálním projektům, tvorbě prezentací a vyhledávání informací.
Práce s interaktivní tabulí a programem Smart Class je nejen pro pedagogy, ale  i pro studenty velikou výzvou a postupně se stává skvělým doplňkem výuky. S radostí objevujeme její další funkce!
Zelená znamená energie a nabito, a proto do zelena oblékáme i naši novou učebnu jazyků.
Práce v téhle učebně mě hrozně baví. Příprava na hodiny je poněkud náročnější, ale to mi nevadí“, říká jedna z vyučujících jazyků.
Rozhodli jsme se inovovat výuku cizích jazyků a rozšířit ji o více interaktivních prvků s ohledem na větší využití informačních a komunikačních technologií.

tým vyučujících cizích jazyků