ManpowerGroup a DofE

Ve středu 20. března se naše třída 4. A společně se 3. A a 3. B zúčastnila přednášky na téma pracovní uplatnění na trhu práce. Přednáška obsahovala zajímavé informace a poznatky z pracovního prostředí, které jsou velice užitečné do budoucna při výběru našeho povolání. Viděli jsme zajímavé statistiky ohledně vývoje různých typů profesí za několik let. Vedli jsme debatu ohledně 4. průmyslové revoluce a jaký je náš názor na stále se rozvíjející práci robotů. Diskutovali jsme o tom, která ze současných povolání jsou nahraditelná roboty a naopak která budou stále vykonávána lidskou silou.
Dále jsme měli možnost se dozvědět, jak zaujmout svým životopisem i motivačním dopisem. Je dobré se co nejvíce odlišit od ostatních uchazečů, což se stává v dnešní době čím dál tím těžší. Zaměstnanci se snaží vybírat uchazeče s co největším rozhledem a s tím také souvisí práce, kterou děláme zadarmo ve svém volném čase neboli dobrovolnictví. Tím se také dostávám k zastoupení DofE na této přednášce. DofE neboli Cena vévody z Edinburghu se snaží o to, aby se mladí lidé zapojili do různých aktivit a rozvíjeli si tak své dovednosti ve čtyřech disciplínách (sport, talent, dobrovolnictví a závěrečná expedice). DofE má tři úrovně obtížnosti, a to bronzovou, stříbrnou a nakonec zlatou medaili. V průběhu plnění stanovených cílů v těchto oblastech si osvojujete různé dovednosti a také máte možnost potkat nové lidi a zažít věci, ke kterým byste se normálně nedostali. Není to jen výhodné z této stránky, ale také pro ty z vás, kteří uvažují o studiu v zahraničí. V České republice není tato cena příliš rozšířeným pojmem, ale v zahraničí je ve velkém povědomí a určitě to bude právě jedna z věcí, která vás udělá zajímavějšími.

Denisa Kniplová 4. A