Návštěva Pražského hradu

Studenti Střední odborné školy Drtinova se mohli téměř jako jedni z prvních studentů škol v České republice zúčastnit prohlídky donedávna nepřístupných prostor Pražského hradu. Možnost dostala 15. prosince 2015 třída 4. A, oboru Právní a diplomatické služby, díky Mgr. Petru Musilovi z Úřadu vlády ČR, který vyučuje předmět ekonomická diplomacie.

Komentovanou prohlídku vedl Mgr. Martin Hakauf, vedoucí oddělení styku z veřejností Kanceláře prezidenta republiky. Studenti měli možnosti nahlédnout například do knihovny Tomáše Garrigua Masaryka, do úvodní chodby, kudy běžně chodí i návštěvy do pracovny prezidenta republiky, a která je věnována fotografiím zachycující život prvních dvou prezidentů na Hradě, kinosál, kde byl promítán krátký dokument o prezidentské funkci, Erbovní síň v Bílé věži či Impluvium od architekta Plečnika.

Za zpřístupnění těchto prostor velice děkujeme Kanceláři prezidenta republiky.

Filip Bouša, 4. A