Odborná praxe 3. D

Dne 5. dubna jsme celá třída 3. D společně s paní profesorkou Kolářovou, v rámci výuky odborné praxe, navštívili Základní školu Waldorfskou, která se nachází v Jinonicích. Měli jsme možnost náslechu ve třídách na prvním stupni.
Viděli jsme výuku v tzv. epochách neboli dvouhodinových souvislých blocích, ve kterých učitel rozvíjí se třídou dané téma.
Zúčastnili jsme se výuky, kde hlavním tématem epochy byly řemesla. Blok byl rozdělen na část rytmikou, výukovou a vyprávěcí. Zaměření výuky je na prožitek a všestranný rozvoj dítěte. Ve 4. třídě jsme mohli nahlédnout na nácvik divadelního představení na školní akademii.
Děkujeme učitelům této školy za zajímavou příležitost nahlédnout do alternativní výuky, s možností praktické ukázky waldorfské pedagogiky. Je inspirací pro  naši budoucí praxi.

Markéta Fojtů, 3. D