Rozdíly mezi britskou a americkou angličtinou

Ve středu 18. března 2015 se jako již tradičně otevřely dveře naší školní auly, ve které proběhla prezentace na velice zajímavé téma: rozdíly mezi britskou a americkou angličtinou. Nejenže jsme se dozvěděli o různorodosti anglického jazyka, ale i o možnosti účastnit se různých jazykových kurzů v zahraničí. Přednášející lektorka mluvila o svých zkušenostech z řady zemí, ve kterých působila. Doufám, že se naše škola bude i nadále zúčastňovat takovýchto projektů, jelikož je to přínosné zpestření naší výuky.

Erik Tůma, 1. A

 Dne 18. března 2015 se konala v aule naší školy velmi zajímavá přednáška na téma: Rozdíly mezi britskou a americkou angličtinou. Vedla ji mladá slečna Lisa, původem z Německa, která ovšem studovala v USA, žila ve Švýcarsku a nyní studuje v Austrálii. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací o rozdílech v gramatice, významu slov a spelování mezi britskou a americkou angličtinou, což je velkým přínosem pro všechny studenty. Dále nám nastínila původ tohoto jazyka a způsob, jakým byl ovlivňován. Přednáška byla velmi interaktivní, v průběhu dostali prostor také studenti. Na závěr nás čekalo překvapení v podobě menšího dárečku.

Pavlína Lupínková a Martina Borovcová, 3. A

On Wednesday 18th March we visited a lecture led by Miss Lisa from Germany. At the beginning she introduced herself and she was trying to inspire us to travel around the world. During the session she talked about the differences between British and American English. She also prepared a presentation in which we could see different grammar and vocabulary of both English languages. It wasn’t boring at all because she communicated with us and we really enjoyed it.

Anna Veselá, 4. A