Ve službách státu

V pondělí 23. března jsme navštívili vysokou školu CEVRO Institut, kde jsme se zúčastnili unikátní debaty „Ve službách státu“. Měli jsem jedinečnou příležitost diskutovat s lidmi, kteří působili na nejvyšších postech veřejné správy a diplomacie v ČR i zahraničí. Hosté debaty byli Magda Vašáryová, slovenská herečka, diplomatka, bývalá velvyslankyně v Rakousku a Polsku, předsedkyně několika nevládních organizací, Ing. Dana Drábová, Ph. D., jaderná fyzička a lokální politička, JUDr. Cyril Svoboda, diplomat a politik a Tomáš Pojar, M. A., bývalý ředitel Člověka v tísni.

Přednáška byla velice zajímavá, neboť nás hosté seznámili s osobními zkušenostmi při zastupování státu v zahraničí, dověděli jsme se klady i zápory diplomatického života, zajímavé byly aktuální informace z oblasti jaderné energetiky v ČR i zahraničí. Také jsme získali informace o možnosti studia na VŠ.

Alex Plačková, 3. A