Velikonoce v Berlíně

Část letošních velikonočních svátků jsme strávili v Berlíně. Studenti měli možnost ve třech dnech poznat minulost i současnost Berlína. Navštívili mnoho míst, která připomínají pohnutou historii města, jako např. expozice Muzea topografie teroru, které se nachází v místech, kde dříve stály budovy gestapa a dalších říšských úřadů, dále měli zajištěnou komentovanou prohlídku Muzea DDR, Story of Berlin, včetně návštěvy protiatomového krytu, viděli zachované části Berlínské zdi, aj. A tak si mohli sami udělat představu, jak vypadal Berlín dříve a nyní.

Plavba lodí po řece Sprévě jim zase ukázala město z jiného pohledu, návštěva berlínské zoo poskytla srovnání s pražskou. Měli jedinečnou příležitost navštívit budovu Reichstagu, včetně návštěvy prosklené kupole, odkud se naskýtá fantastický pohled na město a televizní věže, obzvlášť za takového jasného počasí, jaké ten den panovalo.

Spokojenost studentů umocňoval i naprosto bezchybný průvodce, kterým byli studenti nadšeni. Ubytování v malém rodinném hotýlku taky nemělo chybu.

Zkrátka všichni byli nadšeni a nikomu se vůbec po těchto třech dnech nechtělo zpátky domů.

Auf Wiedersehen Berlin!

Mgr. Jindra Blažková