Výuka s VR brýlemi

Naše škola nově disponuje 24 ks VR brýlí, které umožňují učení zábavnou formou a učení zážitkem. Většina škol brýle zařazuje do přírodovědných a technických předmětů. My jsme na to šli z druhé strany a zkusili to ve výuce cizích jazyků, konkrétně angličtiny a němčiny.
Studenti anglického jazyka si měli možnost vyzkoušet, jak vypadá virtuální prohlídka Washingtonu D.C., Londýna či národních parků v Americe, např. Yellowstone.
Studenti z německého jazyka využili prohlídku Berlína,  koncentračního tábora apod. Navštívili také prostory německé pekárny, kde popisovali obrázky, co vidí kolem sebe a také realizovali rozhovory, kdy se někteří stali zákazníky a další prodavači.
Rozhodně máme v plánu brýle pro virtuální realitu využívat častěji i na další aktivity ve výuce cizího jazyka.

Denisa Nácovská, Tomáš Botlík Nuc