Zájezd do Drážďan

Dne 13. prosince 2023 jsme se zúčastnili zájezdu do Drážďan. Již cestou jsme se s městem, které je často označováno jako „Benátky severu“, seznámili díky prezentacím, které si o Drážďanech připravili žáci 4. ročníku.

V historickém centru jsme navštívili známou galerii Zwinger, přes Brüllsche-terasy jsme došli k Frauenkirche, která je jedním z nejvýznamnějších kostelů v Německu. Poté jsme navštívili Striezelmarkt.

Bylo to super. Všichni jsme si výlet velice užili.

Po vítězství ve školní talentové soutěži „Talent Drtinka“ jsem dostala jako výhru příležitost jet na výlet do Drážďan. Nejdřív jsem se bála, protože pojedu se 4. ročníkem, ale všichni byli tak milí a moc jsme si užili procházku po Drážďanech, Frauenkirche, prohlídku Zwingeru a Striezelmarkt, který je určitě jeden z nejkrásnějších v Evropě.

Mia Cowan, 1. D